Головна > Новини > Протидія торгівлі людьми. Актуально. Важливо. Вчасно.

Протидія торгівлі людьми. Актуально. Важливо. Вчасно.

«Через повномасштабну агресію росії, багато громадян України були змушені покинути свої домівки. В пошуках безпечного місця перебування українці як покидали країну, так і мігрували в її межах.

Наразі, м. Київ є відносно безпечним регіоном, і за часи війни прийняв під свій захист 117796 вимушено переміщених осіб, з яких 18435 діти, – зазначила відкриваючи семінар-тренінг на тему: «Проведення профілактичної роботи стосовно потрапляння у ситуацію торгівлі людьми серед уразливих категорій населення в період воєнного стану» начальник відділу Служби у cправах дітей та сім’ї КМДА(КМР), Майстер соціальної роботи Олена Гонтаренко.- Разом з тим втрата житла, роботи, постійного доходу всі ці фактори сприяють тому, що люди в пошуках заробітку стають легкою здобиччю для торгівців людьми».

Захід відбувся напередодні Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, 27 липня, та був організований Службою у справах дітей та сім’ї КМДА спільно з Київським міським центром соціальних служб та Головним управлінням Держпраці у Київській області.

Семінар був спрямований на підвищення професійних компетенцій працівників відповідних державних структур щодо виявлення та ідентифікації постраждалих осіб, а також надання кваліфікованої допомоги з урахування викликів воєнного стану. У заході взяли участь спеціалісти районних служб у справах дітей, які відповідають за процедуру встановлення статусу особи, постаждалої від торгівлі людьми, фахівці із соціальної роботи мережі центрів соціальних служб столиці та інспектори праці Головного управління Держпраці у Київській області.

В рамках зустрічі Олена Вихор, начальник відділу з питань протидії торгівлі людьми, домашньому насильству та гендерної рівності Національної соціальної сервісної служби України, акцентувала увагу на проведення інформаційної роботи з протидії торгівлі людьми серед уразливих категорій населення, посилення виявлення та ідентифікації постраждалих осіб та надання їм необхідної допомоги.

Альона Кривуляк, директорка Департаменту національних «гарячих ліній» ГО «Ла-Страда-Україна» говорила про роботу «гарячої лінії» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації в період воєнного стану, ризики, з якими стикаються люди, які змушені були перетнути кордон та шукають роботу або залишились на тимчасово окупованих територіях.

Ірина Бойко, керівниця проекту з протидії торгівлі людьми-заступник директора БО «Благодійний фонд «Карітас-Київ» зосередила увагу на особливостях ідентифікації та факторах на які потрібно звернути увагу в контексті роботи з категоріями населення, які постраждали від воєнних дій та мають найбільш високі ризики потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, зокрема, особи, які виїхали за кордон, особи, які перебували в полоні, особи, які перебували під окупацією, внутрішньо переміщені особи, а також особи, які повернулися з евакуації, але втратили власне житло.

Володимир Губський, головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Київській області наголосив на роботі інспекторів Держпраці у сфері протидії торгівлі людьми в аспекті взаємодії з іншими державними установами за даним напрямом роботи.

Попереду складна, але важлива робота. Результатом зустрічі стане покращення взаємодії між структурами, проведення профілактичних заходів, отже, в цей непростий час відбуватимуться поступові зрушення щодо протидії торгівлі людьми.

Учасники семінару в он-лайн ефіріСемінар відкрила начальник відділу Служби у справах дітей та сім’ї КМДА Олена ГонтаренкоВ ході зустрічі представлені сучасні виклики та тенденціїВ ефірі Олена Вихор, начальник відділу Національної соціальної сервісної служби України