Головна > Новини > Щодо впровадження проекту «Тобі слід знати про туберкульоз: активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинились у складних життєвих обставинах»

Щодо впровадження проекту «Тобі слід знати про туберкульоз: активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинились у складних життєвих обставинах»

З травня 2022 року за ініціативи МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» спільно з Київським міським та мережею районних центрів соціальних служб столиці впроваджується проект «Тобі слід знати про туберкульоз: активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинились у складних життєвих обставинах». Проект спрямований на організацію активного виявлення туберкульозу серед людей, які опинились у складних життєвих обставинах та є отримувачами послуг у місцевих соціальних службах (у тому числі, внутрішньо переміщених осіб, малозабезпечених осіб з практиками шкідливого вживання алкоголю та дітей з їх сімей) в Львівській, Луганській, Донецькій, Харківській, Херсонській областях та у м. Києві.

Активна реалізація проекту триває у Голосіївському, Святошинському центрах соціальних служб та КМЦСС. За 2 місяці впровадження проекту скринінговим опитуванням охоплено 2 404 осіб, які мешкають зараз у столиці. Серед них 1 323 особи з числа внутрішьоперміщених, тих, які опинились у складних життєвих обставинах- 1 056, дітей з сімей, які отримують послуги в центрах соціальних служб- 25.

Анкетування на ТБ здійснювалося в рамках діяльності проекту “Тобі слід знати про туберкульоз”, який реалізується спільно з МГО “Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я”(LHSI) за кошти гранту від The Global Fund через Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health.

Україна належить до 5-ки країн з високим рівнем розповсюдження туберкульозу в Європейському регіоні та входить до країн з найбільшим поширенням мультирезистентного туберкульозу. Активне виявлення туберкульозу в групах високого ризику є одним з ключових пріоритетів Глобальної Стратегії Зупинити туберкульоз, зобов’язання щодо виконання яких взяла на себе Україна та впроваджує в рамках реформування підходів до формування відповіді на туберкульоз в країні останні роки.  Ця діяльність спрямована на досягнення цілей «90-(90)-90» Глобального плану з ліквідації епідемії туберкульозу, а також є частиною Державної стратегії подолання ВІЛ\СНІДу, ТБ та вірусним гепатитам на період до 2030 року.

Викликом на цьому шляху стає організація виявлення туберкульозу серед соціально вразливих груп, які не часто звертаються по медичну допомогу до комунальних/державних установ, а якщо потрапляють у поле зору медичних служб, то, як правило, уже на пізніх стадіях хвороб. Разом з тим в Україні існує система надання соціальних послуг населенню, яка представлена розгалуженою мережею місцевих центрів соціальних служб та інших комунальних закладів соціального обслуговування населення, до яких звертаються особи у складних життєвих обставинах (СЖО) й отримують соціальні послуги.

В умовах воєнного стану проблема вчасного виявлення туберкульозу загострилась.

МГО “Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я” (LHSI) має успішний досвід розробки та запровадження взаємодії між соціальними і медичними службами з метою виявлення туберкульозу серед соціально- вразливих груп в різних областях країни з 2011 року. Ми раді вітати нашого надійного друга та партнера Аллу Мельник, яка наразі є координаторм проекту з боку ГО, з отриманням Подяки від Київського міського голови.

Спеціалісти КМЦ у творчому спілкуванні
Спеціалісти КМЦ у творчому спілкуванні
Подяка від Київського міського голови Аллі Мельник
Подяка від Київського міського голови Аллі Мельник