Головна > Новини > Соціальний календар: 30 липня-Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Соціальний календар: 30 липня-Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Війна росії проти України через велику кількість біженців призвела до зростання небезпеки торгівлі людьми. Випадки, пов’язані з торгівлею людьми, складно ідентифікувати під час масового переміщення людей, саме в такий ситуації торговці людьми готові скористатися вразливістю тих, хто змушений покинути свої домівки. Також треба звернути увагу на зростання випадків роз’єднання сімей, появу дітей, які переміщуються без супроводу, а також імовірність випадків сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом. Втрата роботи і доходу внаслідок війни, обмежені можливості забезпечити головні потреби внутрішньо переміщених осіб, біженців, і загалом постраждалого від війни населення призводять до зростання ризиків потрапляння українців у ситуацію торгівлі людьми як в Україні, так і за її межами.

З 1991 по 2021 року від торгівлі людьми постраждали 300 тис.українців. У світі від 20 до 40 млн. потерпають від рабства.

Центри соціальних служб здійснюють інформування та заходи з профілактики торгівлі людьми.

Що потрібно знати, щоб не попасти в ситуацію торгівлі людьми:

  • Нікому і ніколи не довіряйте Ваші документи, що засвідчують Вашу особу.
  • Зробіть копії всіх важливих документів (віза, закордонний паспорт та національний паспорт, страховий поліс, контракт, запрошення, тощо) та зберігайте їх у конкретному місці окремо від оригіналів.
  • Один екземпляр копій всіх документів, а також нещодавно зроблену фотографію й контактну інформацію залиште своїм родичам.
  • Перевірте достовірність інформації про майбутню роботу та умови проживання за кордоном.
  • Ознайомтесь з правилами для працівників та мігрантів у країні, до якої подорожуєте
  • Заздалегідь подбайте про безпечне і надійне місце проживання у країні, до якої прямуєте , а також у країнах транзиту
  • Запишіть контактну інформацію організацій, які можуть надати допомогу за кордоном (правоохоронні структури, консульства України, громадські організації, церкви)
  • Підписуйте лише документи, складені зрозумілою для Вас мовою.

За підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) щоденно з 08:00 до 20:00 працює Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, у тому числі щодо безпечного виїзду за кордон: 0-800-505-501 та 527.