Головна > Новини > Ще раз про важливе. “Тобі слід знати про туберкульоз”

Ще раз про важливе. “Тобі слід знати про туберкульоз”

   За останніми статистичними даними, в Україні, на жаль, через  війну і хронічний стрес  підвищився ризик захворіти  на туберкульоз.  У приміщенні  Київського міського центру соціальних служб  (вул. Довженка, 2), у Голосіївському (вул. Маричанська, 5) та Святошинському (пр. Леся Курбаса, 18 г) районних центрах соціальних служб можна пройти анкетування на виявлення ТБ та отримати направлення на безкоштовний огляд та своєчасно отримати безкоштовне лікування у разі потреби.

    Анкетування на ТБ здійснюється в рамках діяльності проекту “Тобі слід знати про туберкульоз”, що реалізується спільно з LHSI “Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я” за кошти гранту від The Global Fund через Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health.

   Рання діагностика хвороби-запорука одужання. Отже, захиститися  туберкульозу i захистити своїх рідних можливо і у цей складний час! Звертайтеся! Спеціалісти мережі центрів соціальних служб пройшли спеціальне навчання від LHSI “Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я” і зможуть кваліфіковано дати відповідь на всі ваші запитання.

    А зараз декілька порад. Пройдіть анкету. Якщо є відповідь  “ТАК “, хоча на одне запитання, треба звернутися до сімейного лікаря, або отримати направлення на перевірку стану вашого здоров’я відносно захворювання на ТБ у  КМЦСС або у Голосіївському та Святошинському районних центрах соціальних служб.

ЯК ЗАХИСТИТИ ДИТИНУ ВІД ТБ?

1. Чи є у Вашої дитини кашель або покашлювання більше 2-х тижнів?

2. Чи є у дитини впродовж останнього часу підвищення температури тіла (має значення навіть незначне підвищення — до 37-37,2ᴼС)?

3. Чи помітили Ви підвищену пітливість дитини, особливо вночі?

4. Чи уповільнився ріст та зростання маси тіла у дитини в останні місяці?

5. Чи помітили Ви останнім часом підвищену втомлюваність та слабкість, або навпаки збудженість дитини, втрату інтересу до ігор та звичайних занять?

6. Чи реагує дитина на фізичні навантаження, так саме як раніше? Чи з’явилася задишка навіть при незначному фізичному навантаженні?

7. Чи скаржилася дитина на біль в грудній клітці?

8.Чи перебувала дитина в контакті з хворим на туберкульоз за останні два роки?

9. Чи отримала дитина вакцинацію БЦЖ? В якому віці?

10. Чи хворіла дитина/підліток на туберкульоз у минулому?