Головна > Новини > 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи

21 листопада відзначається День Гідності та Свободи

В Україні 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи. Його встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії -Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
Генштаб ЗСУ привітав українців з Днем Гідності та Свободи: “… свято, встановлене на знак вшанування патріотизму та мужності громадян, які у 2004 та 2013 роках стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу”.
“Гідність та свобода вписані в генетичний код українців”,- наголошує Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. «Століттями українська нація доводила, що ніхто не позбавить нас цих якостей. Цю істину підтвердили й доленосні для незалежної України революції та війна з російським загарбником. Агресор може спробувати лишити нас світла чи тепла, спробувати захопити наш дім, нашу землю, але йому не забрати в українців ані Гідність, ані Свободу», – йдеться у привітанні Прем’єр-міністра.
У Києві 21 листопада відбудеться низка заходів з нагоди Дня Гідності і Свободи. Зокрема, програма передбачає покладання квітів та міжконфесійний молебень, панельну дискусію, на якій будуть присутні учасники трьох мирних революцій, а у галереї мистецтв “Лавра” буде презентована виставка “Війна за ідентичність. Сила опірності культури”.
(на основі матеріалів Укрінформ).