Головна > Новини > В Києві обговорено проект положення про притулок для жінок

В Києві обговорено проект положення про притулок для жінок

    Напередодні  24 листопада в приміщенні Київського міського центру соціальних служб відбулась робоча зустріч з питань обговорення діяльності та проєкту положення про притулок для жінок, які  мають досвід вживання наркотичних засобів чи психоактивних речовин в ситуації гендерно зумовленого насильства або домашнього насильства. Такий шелтер є першим в Україні, створений в рамках міжнародного проєкту, що реалізується в 5 країнах світу.      В Києві проєкт впроваджується громадською організацією “Клуб “Еней” з січня 2022 року.

     В робочій зустрічі взяли участь керівниця ГО “Клуб”Еней”  Влада Пархоменко В., директорка КМЦСС – Ярослава Колобова,  представниця Служби у справах дітей та сім’ї (Олена Гонтаренко ), відповідальні посадовці Національної поліції України, спеціалісти Київського міського та районних центрів соціальних служб. Створений шелтер, на сьогоднішний день, є єдиним місцем, де жінка, яка вживає наркотичні речовини, перебуває в стані наркотичниго сп’яніння та опинилась в ситуації насильства , може отримати безкоштовний цілодобовий прихисток протягом 90 діб.

      Під час робочої зустрічі розглядались важливі питання щодо перебування такої жінки в шелтері з дітьми, взаємодії працівників громадської організації з правоохоронними органами, службами у справах дітей та сім’ї, центрами соціальних служб. Міжнародна модель, що базується на засадах професійної довіри до отримувачів соціальних послуг (в центрі відсутні спеціалісти в вечірні та нічні години, вільний вхід та вихід) є складовою Антидискримінаційної школи соціальної роботи, потребує професійного обговорення, вільного виявлення думок та позицій, спільного аналізу.

     Приємно, що спеціалісти мережі центрів соціальних служб міста Києва долучились до такого обговорення та мали можливість надати слушні пропозиції.