Головна > Новини > Тренуємо резильєнтність!

Тренуємо резильєнтність!

      «Все рухнуло, але я тримаюсь» – ніби промовляють нам півник та шафа в пошкоджених домах у Бучі. Стреси, напруження,  незадоволені фізіологічні потреби, загальний  емоційних тиск – все це призводить до складних станів психіки. Наразі працівники соціальної сфери також проживають травму як і все наше суспільство, проте вони додатково  постійно стикаються ще й з «болем» тих, хто прийшов до них за допомогою.

   «Резильєнтність. Її можна і потрібно тренувати»- саме таким був основний лейтмотив арт-практикуму: «Малюнок в колі: діагностичний та терапевтичний аспект». Захід відбувся 25 листопада за ініціативи КМЦСС.  Своїм  багаторічним досвідом з працівниками соціальної сфери ділилася гештальт- терапевт, практичний психолог, арт-терапевт Гладишева Юліана. Зустріч проходила в рамках соціального арт- проекту: «Арт-терапія: можливості для підтримки особистості» в рамках співпраці  з  ГО «Східноукраїнська асоціація арт-терапії». 

      В ході  практикуму представники мережі центрів соціальних служб шукали відповіді на запитання: «Що саме допомагає переживати складні життєві обставини?» та  ці «знахідки» складали у свою «психологічну скарбничку». Під час спілкування ведуча підкреслювала важливість психо-фізіологічної розрядки (проживання так званих «фаз релаксу»), звертала увагу на засоби самопідтримки через вміння приймати та радувати себе,  приділяти «час для себе», знати свої сильні та слабі сторону, «прокачувати» себе, розвивати адаптивність та ін. А мандала як унікальний інструмент діагностики допомагала обирати і фіксувати  ресурси для кожного учасника.

    Натхенні та усміхенні фахівці з вдячністю понесли ці знання у життя. Тримаймося та маємо сили підтримувати інших!

       Дякуємо за розвиток, натхнення та додатковий  ресурс Майстрам своєї справи, справжнім “чарівницям” від арт-терапії Інні Івженко та Юліані Гладишевій! Дякуємо гостинному Vcentri Hub: Оболонь за затишок!