Головна > Новини > 1 грудня- Всесвітній день солідарності з ВІЛ- інфікованими людьми

1 грудня- Всесвітній день солідарності з ВІЛ- інфікованими людьми

     В 1988 році Організація Об’єднаних Націй офіційно оголосила 1 грудня Всесвітнім Днем боротьби зі СНІД. В цей день висловлюється солідарність з людьми, яких торкнулася проблема безпосередньо, привертається увага громадськості до питань об’єднання зусиль людства  у протидії поширенню епідемії, в тому числі і в наш воєнний час випробувань на міцність та взаємодію. На сьогоднішній день, з діагнозом «ВІЛ» у світі живуть 44 млн. 105 000 людей; тільки в 2022 році від хвороб, зумовлених ВІЛ, померли 1 481 400 осіб. Такі наслідки епідемії мають замислитись над  розвитком програм соціальної профілактики, соціальної підтримки та допомоги людям, які живуть з ВІЛ та членам їхніх родин.

     Мільйони людей з різних країн та континентів носять червону стрічку як символ усвідомлення важливості консолідації суспільства у вирішенні проблем поширення епідемії. Символічна стрічка – червона петелька з червоної тканини – має багато значень. Це і символ протесту проти необізнаності, проти дискримінації людей, які живуть з ВІЛ. Це і знак пам’яті про померлих,  знак солідарності з лікарями, спеціалістами соціальної роботи, з усіма, хто намагається протидіяти епідемії, нетолерантному ставленню до ВІЛ-позитивних. Це і заклик до конкретної соціальної дії.

   Символ всесвітнього антиСНІДівського руху створив художник Франк Мур у квітні 1991 року. В той час до хвороби, яка забрала життя багатьох людей, намагались не привертати особливої уваги. Перше значення стрічки – “я знаю про проблеми ВІЛ-інфекції, і ці проблеми мене глибоко хвилюють”. Спочатку червону стрічку, прикріплену на грудях,  носили художники, митці, члени благодійної організації «Visual AIDS». В листопаді 1991 року на концерті, присвяченому Фреді Меркюрі, у Великобританії червону стрічку одягли 70 000 прихильників співака. Незабаром, вона стала всесвітнім символом боротьби зі СНІД і солідарності з тими, кого торкнулася ця проблема.     Слід зазначити, що Київський міський центр соціальних служб з 1995 року долучився до заходів ефективної та програмної підтримки діяльності перших в Україні ВІЛ-сервісних організацій, груп взаємодопомоги людей, які живуть з ВІЛ. Ми були ініціаторами та організаторами проведення міських акцій до Всесвітнього дня солідарності з людьми, які живуть з ВІЛ, реалізації програм соціально-медичного навчання та оздоровлення сімей з дітьми з проблемами ВІЛ, забезпечення діяльності міських комунальних установ для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді. За умов війни спеціалісти соціальної роботи мережі центрів соціальних служб надають всебічну підтримку таким родинам, в тому числі і з числа внутрішньо переміщених осіб. Це і  консультативна підтримка, гуманітарна допомога, сприяння в постановці на спеціалізований медичний облік та отримання антиретровірусного лікування, відновлення документів та родинних зв’язків. Ми солідарні з такими людьми не нас словах, а  реальними справами.