Головна > Новини > 3 грудня Міжнародний день людей з інвалідністю

3 грудня Міжнародний день людей з інвалідністю

Щорічне відзначення 3 грудня Міжнародного дня людей з інвалідністю (IDPD) було проголошено в 1992 році резолюцією 47/3 Генеральної Асамблеї ООН. Відзначення Дня має на меті сприяти розумінню проблем інвалідності та мобілізувати підтримку гідності, прав і благополуччя людей з інвалідністю.

У 2022 році всесвітнє відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю буде зосереджено навколо головної теми інновацій та трансформаційних рішень для інклюзивного розвитку, охоплюючи три різні інтерактивні діалоги на такі тематичні теми:

  • Інновації для інклюзивного розвитку зайнятості людей  з інвалідністю : у цьому діалозі обговорюватимуться зв’язки між працевлаштуванням, знаннями та навичками, необхідними для доступу до роботи в інноваційному, швидко мінливому технологічному середовищі для всіх, і як допоміжні технології можуть підвищити доступність працевлаштування та бути інтегрованими в робоче місце.
  • Інновації для інклюзивного розвитку з людей з інвалідністю у зменшенні нерівності : у цьому діалозі обговорюватимуться інновації, практичні інструменти та передові практики для зменшення нерівності як у державному, так і в приватному секторах, які включають інвалідність і зацікавлені у сприянні різноманітності на робочому місці.
  • Інновації для інклюзивного розвитку людей з інвалідністю : спорт як приклад : сектор, де всі ці аспекти поєднуються; спорт як приклад гарної практики та інновацій, зайнятості та справедливості.

Міжнародний день людей з інвалідністю – це день звіту урядів держав, організацій і громад: як виконується Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю, які є заходи зі сприяння розширенню можливостей і сприяння створенню реальних можливостей для людей з інвалідністю. Ці заходи розширюють власні можливості та допомагають людям з інвалідністю у встановленні власних пріоритетів. Розширення прав і можливостей передбачає інвестиції в роботу, здоров’я, харчування, освіту та соціальний захист людей. Коли люди наділені повноваженнями, вони краще підготовлені до використання можливостей, вони стають агентами змін і можуть з більшою готовністю прийняти свої громадянські обов’язки.

Корисні посилання:

Міні курс, що поможе розібратися що таке інвалідність: «Чесно. Коректно. Просто» від ГО «Майстерня Мрії», 2021 рік: https://www.youtube.com/playlist?list=PLbJR9oEJtlV_0k_D2Hfc9yoQVioQrXyHO

Виступ на TEDxKyiv «У дитинства немає інвалідності» Олесі Яскевич (керівниця ГО «Бачити серцем»): https://www.youtube.com/watch?v=f8xOStXOJ4E

Історія батьків-активістів, які боролись за права осіб з інтелектуальною інвалідністю в Україні в 1990-х роках: «Стати першим. Микола Сварник»:

«Стати першим. Катерина Островська»: https://www.youtube.com/watch?v=jwFeX4Miu84 Ситуація дітей з інвалідністю в інтернатних закладах, документальний фільм ВВС «Забуті діти України», 2012 р. (але актуальний і в наш час): https://www.youtube.com/watch?v=7YU4gMB7cuE&t=247s