Головна > Новини > Працювати з кривдниками-надважливо!

Працювати з кривдниками-надважливо!

    6 та 7 грудня 2022 року Службою у справах дітей та сім’ї виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) спільно з Київським міським центром соціальних служб організовано проведення  сертифікованого навчання «Впровадження програм для кривдників, які вчиняють домашнє насильство. Особливості психологічного супроводу кривдників». Захід відбувся за участі психологів, які реалізують програми для кривдників в територіальній громаді міста Києва, серед них психологи Київської мережі центрів соціальних служб та Центрів у справах сім’ї та жінок столиці.

    Під час тренінгу йшлося про нові виклики та завдання з протидії та запобіганню домашньому насильству в умовах воєнного стану, розглядалися психологічні особливості взаємодії з усіма учасниками випадку домашнього насильства та вкрай важливий та непростий момент встановлення контакту з кривдниками. Також під час заходу була представлена структура Типової програми для кривдників та відбулося ознайомлення з особливостями реалізації кожного з блоків. Найважливіше, що відбулося практичне відпрацювання елементів Типової програми. Особлива увага була приділена профілактиці професійного вигорання у спеціалістів, які супроводжують випадки домашнього насильства.

   «Визначений законодавчо комплексний та інтегрований підхід до боротьби з домашнім насильством, передбачає запровадження спеціальних заходів протидії домашньому насильству, серед яких, зокрема, направлення кривдника на проходження спеціальної програми є однією із складових механізму протидії насильству» – про ці вкрай важливі аспекти йшлося  під час навчання фахівців соціальної сфери.

      Попереду у спеціалістів  непрості та професійні кроки впровадження та вдосконалення отриманих знань та навичок. Працюємо фахово!