«Хто думає про науку, той любить її, а хто її любить, той ніколи не перестає вчитися, хоча б зовні він і здавався бездіяльним» -написав Григорій Сковорода, 300 ліття якого відзначає уся країна. Проте кожного дня фахівці із соціальної роботи впроваджують вислів у життя.
З метою підвищення якості захисту прав дітей з інвалідністю, 9 грудня у відділенні трудової реабілітації для молоді з інвалідністю Центру комплексної реабілітації Дарницького району міста Києва відбувся міський семінар: “Роль служб у справах дітей в захисті прав дітей з інвалідністю і підтримки сімейних форм виховання. Протидія дискримінації”. Організаторами заходу стали Служба у справах дітей та сім’ї КМДА та Київський міський центр соціальних служб.
Учасниками семінару були спеціалісти служб у справах дітей міста Києва. З вітальним словом до присутніх звернулася начальниця відділу сімейної політики ССД і сім’ї виконавчого органу Київської міської державної адміністрації, Майстер соціальної роботи Олена Гонтаренко, яка підкреслила важливість проведення семінарів такого рівня для спеціалістів служб і, в подальшому для підтримки сімей, які виховують дітей з інвалідністю.
Ведучі семінару Лариса Остролуцька, методист Київського міського центру соціальних служб, кандидат педагогічних наук; Татарінова Лариса заступник директора Центру соціальних служб Солом’янського району, юрист, Майстер соціальної роботи, керівник міської “Школи батьків”, Людмила Новік директорка Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дарницького району міста Києва, Заслужений працівник соціальної сфери України, Майстер соціальної роботи, психолог ділилися власним досвідом та разом з учасниками обговорювали актувальні питання роботи за напрямом. Серед них завдання державної політики з питань захисту прав дітей з інвалідністю, де інституалізації, здійснювався аналіз нормативно – правової бази, міжнародних документів, йшлося про дії ССД в питаннях порушення базових прав дітей із-за інвалідності, актуальні потреби дітей з інвалідністю, види адаптації сімей до інвалідності, а також погляди батьків на діяльність державних організацій з захисту прав дітей. Особлива увага була приділена розгляду бар’єрів доступу до системи соціальних, медичних, освітніх послуг, реабілітації та іншої системи допомоги на рівні громади та ролі ССД в моделі взаємодії установ в громаді в питаннях реабілітації дітей з інвалідністю та дітей груп ризику з урахуванням біопсихосоціального підходу.
Вдячні відділенню трудової реабілітації для молоді з інвалідністю Центру комплексної реабілітації Дарницького району міста Києва та особисто його директору Новік Людмилі за гостинність, інформаційну підтримку та відкритість та чарівну творчу атмосферу.

