Головна > Новини > «Роль служб у справах дітей в захисті прав дітей з інвалідністю і підтримки сімейних форм виховання. Протидія дискримінації»

«Роль служб у справах дітей в захисті прав дітей з інвалідністю і підтримки сімейних форм виховання. Протидія дискримінації»

     «Хто думає про науку, той любить її, а хто її любить, той ніколи не перестає вчитися, хоча б зовні він і здавався бездіяльним» -написав  Григорій Сковорода, 300 ліття якого відзначає уся країна. Проте кожного дня фахівці із соціальної роботи впроваджують вислів у життя.

   З метою підвищення якості захисту прав дітей з інвалідністю, 9 грудня у відділенні трудової реабілітації для молоді з інвалідністю Центру комплексної реабілітації  Дарницького району міста Києва  відбувся міський семінар:  “Роль служб у справах дітей в захисті прав дітей з інвалідністю і підтримки сімейних форм виховання. Протидія дискримінації”. Організаторами заходу стали Служба у справах дітей та сім’ї КМДА та Київський міський центр соціальних служб.

   Учасниками семінару були спеціалісти служб у справах дітей міста Києва. З вітальним словом до  присутніх звернулася начальниця відділу сімейної політики  ССД  і сім’ї виконавчого органу Київської міської державної адміністрації, Майстер соціальної роботи  Олена Гонтаренко, яка підкреслила важливість проведення семінарів такого рівня для спеціалістів служб і, в подальшому для підтримки сімей, які виховують дітей з інвалідністю. 

       Ведучі семінару  Лариса Остролуцька, методист Київського міського центру соціальних служб, кандидат педагогічних наук; Татарінова Лариса  заступник директора Центру соціальних служб Солом’янського району, юрист, Майстер соціальної роботи, керівник міської “Школи батьків”, Людмила Новік директорка Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дарницького району міста Києва, Заслужений працівник соціальної сфери України, Майстер соціальної роботи, психолог ділилися власним досвідом та  разом з учасниками обговорювали актувальні питання роботи за напрямом. Серед них завдання державної політики з питань захисту прав дітей з інвалідністю, де інституалізації, здійснювався аналіз нормативно – правової бази, міжнародних документів,  йшлося про дії ССД в питаннях порушення базових прав дітей із-за інвалідності, актуальні потреби дітей з інвалідністю, види адаптації сімей до інвалідності, а також погляди батьків на діяльність державних організацій з захисту прав дітей. Особлива увага була приділена розгляду бар’єрів доступу до системи соціальних, медичних, освітніх послуг, реабілітації та іншої системи допомоги на рівні громади та ролі ССД в моделі взаємодії установ в громаді в питаннях реабілітації дітей з інвалідністю та дітей груп ризику з урахуванням біопсихосоціального підходу.

    Вдячні відділенню трудової реабілітації для молоді з інвалідністю Центру комплексної реабілітації  Дарницького району міста Києва та особисто його директору  Новік Людмилі за гостинність, інформаційну підтримку та відкритість та чарівну творчу атмосферу.