Головна > Новини > Освіта протягом життя!

Освіта протягом життя!

   Міжнародним днем освіти проголошене 24 січня. Освіта – це не просто можливість, а право кожної людини. Всі люди на Землі повинні мати можливість на отримання цього суспільного блага, а відповідальність за надання такої можливості лежить на державі та державних структурах.

     Міжнародний день освіти – свято досить молоде. Воно було встановлене в грудні 2018 році, а вперше світова спільнота відзначала цей день у 2019 році. Цей день був проголошений 3 грудня 2018 року в Брюсселі на міжнародній конференції, присвяченій проблемам сучасної освіти. Ініціатором запровадження такого дня стала Нігерія.

    Ідею африканської країни підтримали 58 держав-членів конференції. Було складено відповідну резолюцію на підтримку якісної рівноцінної освіти, яка була б доступна для кожної людини незалежно від її національності, статі та соціального стану. У засадах ООН вказано, що кожна людина повинна мати доступ до якісної освіти. Освіта допомагає людині стати грамотною, отримати впевненість у собі, забезпечити добробут для себе та своєї родини в майбутньому.

     Тільки якісна освіта допоможе викорінити бідність, побороти неграмотність та отримати засоби для достойного життя. Освічені люди мають змогу влаштуватися на хорошу роботу та підвищити свій соціальний рівень. Освіта допомагає покращити санітарію, сприяє економічному розвитку родини та суспільства. Часто тільки отримання потрібних знань допомагає розв’язати безліч соціальних проблем.

    Освіта для світу і розвитку – один з важливих чинників, що сприяє досягненню Цілей розвитку ООН, закладених у спеціальній програмі від 2015 до 2030 року. У цій програмі чітко визначено 17 основних цілей для сталого розвитку у світі. Одна з цілей – забезпечити якісну та рівноцінну освіту та заохочувати людей до навчання у будь-якому віці.

    Україна посідає 9 місце в світі за рівнем грамотності, цей показник визначається у відсотках та становить 99,8% для нашої країни. Що стосується індексу рівня освіти, то тут Україна знаходиться 48-ю у списку країн.

    Закон України «Про освіту» від 25.05.2017 №38-39  передбачає наступні види освіти:

  • формальна: її здобувають у державних навчальних закладах, і вона передбачає отримання кваліфікації;
  • неформальна: її здобувають за освітніми програмами, але вона не передбачає отримання кваліфікації;
  • інформальна: самоосвіта.

      Експерти у цій сфері  пояснюють: важлива відмінність неформальної освіти від формальної полягає в тому, що перша не передбачає вимірювання результатів (немає екзаменів, систем оцінювання), а її головна мета — розвиток суспільства та цінностей, пов’язаних із соціальною матрицею. Оцінити якість неформальної освіти можна за тим, якою є громадянська активність.

       «Освіта впродовж  життя» – достатньо нове (хоча  нове тільки частково) поняття, що входить активно в наше життя. Інститут ЮНЕСКО з освіти впродовж життя (UNESCO Institute for Lifelong Learning) так пояснює термін «безперервна освіта»: «це інтеграція навчання та життя, яка передбачає навчальну діяльність людей різного віку (дітей, молоді, дорослих та людей похилого віку) у будь-якому життєвому середовищі (сім’я, школа, спільнота, робота тощо) та через різноманітні методи (формальні, неформальні та інформальні), які разом задовольняють широке коло навчальних потреб».

         Київський міський центр соціальних служб –  в рамках крайнього Положення про свою діяльність саме і покликаний сприяти організації такого формату освіти. Це підвищення професійної компетенції спеціалістів соціальної сфери, підвищення ресурсу (компетенції) батьків, які мають труднощі у вихованні дітей/молоді, підвищення батьківського потенціалу осіб, які мають намір стати батьками-вихователями/опікунами для дітей та молоді, які не виховуються власними біологічними батьками. На зараз це актуальна потреба, тому, наприклад, у минулому році  майже 3000 спеціалістів соціальної сфери підвищили свої професійні знання, здобули нові навички за різними аспектами соціальної роботи. А ще більше трьох сотень кандидатів, виявивши бажання професійно компетентно допомагати дітям, позбавленим батьківської любові теж пройшли навчання у Центрі.

    Двері нашого Центру завжди відкриті: щодо своїх побажань, питань щодня  з 9.00. – до 18.00 можливо проконсультуватись за телефоном інформаційної лінії 044-458- 27-67, а також більш детально познайомитись з нашими доробками на сторінках в соціальних мережах та на сайті ssm.kiev.ua